Instagram Hesabı Hackleme Yöntemleri (Sevgiliniz neler karıştırıyor artık biliyor olucaksınız!)

Member
Katılım
26 Ocak 2023
Mesajlar
1,778
CyberzCoin
15,024
Azerbaijan
Merhabalar Değerli CYBER Z Üyeleri bu konumda size Instagram hesabı hacklemek için yöntemleri göstericeğim iyi okumalar...

1.Yöntem (Phising)
Phising nedir?

Phising oltalama saldırısıdır. Kısaca kurbanımıza sahte bir login sayfası atarız ve onun gerekli bilgileri girmesini bekleriz.

1.Kişi (Kurban)
2.Kişi (Hacker)

Hacker kurbanımıza bir bağlantı gönderiyor. Kurban bu nedir? diye soruyor. (Hacker 1-2 haftalık araştırmaları sonucu kurbanın hayvanları çok sevdiğini ve bağış yaptığını öğreniyor) Hacker diyor ki arkadaşımın bir hayvanı var yürüyemiyor maalesef arkadaşım hayvanına protez ayak almak istiyor ama bütçesi yetmiyor o yüzden bir kampanya başlattı. Sende destek olabilir misin? diye soruyor. Kurban bağlantıya tıklıyor ve login sayfasına geliyor ve bilgilerini giriyor örnek Instagram sahte login sayfasına bilgilerini giriyor login butonuna tıklıyor ve tekrardan bu kez gerçek Instagram login sayfasına yönlendiriliyor. Kurban bir sorun oldu sanırım diyerek tekrar giriyor bilgilerini ve bu kez
hesabına giriyor.

2.Yöntem (Brute Force)
Brute Force nedir?

Kaba kuvvet saldırısı bir hacker'ın doğru şifreyi bulmak için birçok şifre göndermesinden oluşur. Sorun şu kurban şifresini örnek A9241@psstLKsawTYdg3t6 diye yapmışsa (Rastgele bir şifre salladım) Brute Force (Kaba Kuvvet saldırısı) anlamı yok saatlerce deneme yapar ama doğru şifreyi bulması neredeyse imkansızdır. Eğer kurbanın basit bir şifre yaptığını düşünüyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

3.Yöntem (Sosyal Mühendislik)
Sosyal Mühendislik nedir?

Sosyal Mühendislik insanların psikolojik manipülasyonudur. Örneğin Phising yaparken bir bağış kampanyası hakkında bir senaryo yazdık kurbanımızın açıklarını bulmuştuk hatta kurbana bunları yedirmek için sosyal mühendisliğimizi kullandık.

Okuduğunuz için teşekkür ederim...
 
Infinity
Katılım
24 Ocak 2023
Mesajlar
115
CyberzCoin
375
eline sağlık canım
 
Üst